Despre noi

Echipa Ambasadei

 

Valerică Bojian, adjunct al şefului de misiune

Telefon: +36-1-384 83 94
E-mail:  valerica.bojian@mae.ro 

Secretariat

Nicoleta-Ramona Băncilă
Telefon: +36-1-384 83 94
E-mail: budapesta@mae.ro

Secţia Politică

Gabriel Raul Kohn, ministru consilier

Telefon: +36-1-384 83 94
E-mail:  gabriel.kohn@mae.ro 

Vlad Nicoară, secretar I

Telefon: +36-1-384 83 94
E-mail: vlad.nicoara@mae.ro 

Mihai Răceală, secretar I

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: mihai.raceala@mae.ro 

Zenovia-Maria Popa, secretar II

Telefon: +36 -1-384 83 94 
E-mail: zenovia.popa@mae.ro  

Sava-Constantin Diamandi, secretar II 

Telefon: +36-1-384 83 94

E-mail: sava.diamandi@mae.ro 


Biroul consilierului economic

Tullia Balla Imola, consilier economic

Telefon: +36-1-384 55 73

E-mail: budapesta.economic@mae.ro 

Secţia Consulară

Bogdan Cîrţală, Secretar I/ Coordonator al Secţiei Consulare
 E-mail: bogdan.cirtala@mae.ro

Telefon: +36-1-384 76 89

Lavinia Butacu, consul

E-mail: budapesta.cons@mae.ro

              lavinia.butacu@mae.ro

Telefon: +36-1-384 76 89 

Emese Szabo, funcţionar consular 

Cristina Şchiopu, funcţionar consular

Edit Stan, funcţionar consular


Biroul Ataşatului  Apărării , Militar şi Aero


Colonel Toma Ştefan Savu

Telefon: +36-1-468 33 05
Fax: +36-1-468 33 06

e-mail: budapesta.aparare@mae.ro 

 

Biroul ataşatului de afaceri interne

Comisar Şef Mircea Marius Negruţ

Telefon: +36 1 273 06 44

e-mail: aaiungaria@mai.gov.ro 


Biroul ataşatului pe probleme sociale şi de muncă

Albert Birta, consilier

Telefon: +36-1-222 45 60

E-mail: albert.birta@mmuncii.ro 

Serviciul Administrativ

Nils Vignide, şef serviciu administrativ

Telefon: +36 -1-384 83 94

e-mail: nils.vignide@mae.ro 

Valentina Topolog, economist principal

Telefon: +36 -1-384 83 94

e-mail: valentina.topolog@mae.ro 

Lansarea selecției pentru posturi în cadrul Programului Interreg V-A România-Ungaria

24.03.2017

Ministerul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice și Fondurilor Europene în calitate de Autoritate de…

Ceremonia deschiderii celei de-a 28-a ediţii a festivalului de teatru francofon de la Pecs

20.03.2017

În data de 16 martie 2017, ambasadorul României în Ungaria, Marius Lazurca, a participat la ceremonia deschiderii…

Recepție de rămas bun a Consulului General Ioan Fodoreanu, la Seghedin, Ungaria

20.03.2017

În data de 17 martie 2017, ambasadorul României la Budapesta, Marius Lazurca, a participat la recepţia…

Recepție dedicată Agri Investors Conference, găzduită de Ambasada României la Budapesta în seara zilei de 8 martie.

14.03.2017

În seara zilei de 8 martie a.c., salonul Ambasadei României la Budapesta a găzduit recepția care a…